InterHom po raz drugi

W powszechnej świadomości pokutuje opinia, że najważniejsze jest pierwsze, mocne uderzenie. Jeśli chodzi o „InterHoma”, to było ono rzeczywiście mocne, a nade wszystko widoczne, ponieważ pojawienie się pisma na rynku było szeroko komentowane, i to nie tylko na stronach internetowych, ale także w klubach i w szeroko pojmowanym gejowskim środowisku.

Nieskromnie pochwalimy się także, że nasze wejście na rynek zauważył miesięcznik branżowy mediów „Press” oraz tygodnik „Polityka”. Szczerze mówiąc, ucieszyły nas zarówno opinie pozytywne, jak też te, które nie dawały nam szans na dłuższe funkcjonowanie na rynku. Jak jednak widzicie, drugi numer nie tylko że się ukazał, ale jest (naszym zdaniem) lepszy od pierwszego. Jest on więc przede wszystkim o 16 stron grubszy i mamy nadzieję, że przy tej objętości już pozostaniemy. Będzie to jednak zależało od podaży materiału, liczby gejowskich wydarzeń oraz Waszego zainteresowania pismem. Wierzymy, że scena gejowska w Polsce wreszcie weszła na etap bliski zachodniemu i nie tylko lato będzie u nas czasem parad, konferencji i innych imprez wartych udokumentowania. Wierzymy też, że wokół pisma skupi się grono kompetentnych autorów (w tym numerze witamy krytyka filmowego Bartosza Żurawieckiego).

Tematem miesiąca są świeże jeszcze i na pewno długo głośne wydarzenia krakowskie. Oprócz relacji z Dni „Kultura dla Tolerancji”, a zwłaszcza z ich kulminacji, czyli przemarszu gejów i lesbijek ulicami Krakowa, zamieszczamy szczegółowe omówienie wszystkiego, co działo się w „mieście stu kościołów” przez trzy tygodnie poprzedzające festiwal kultury gejowskiej.

Na dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozmawiamy z kandydatami: Sławomirem Szycem (KPiER i PLD) oraz Małgorzatą Sadowską (Samoobrona), zamierzającymi przyczynić się do równouprawnienia gejów i lesbijek w Polsce.

Zasadniczy artykuł poświęcamy Amerykankom, których homoseksualne dzieci ucierpiały wskutek przemocy spowodowanej ich orientacją seksualną i zapłaciły za to komplikacjami życiowymi, kalectwem, a nierzadko śmiercią. Matki gejów, którzy zginęli tylko dlatego, że byli gejami, zrzeszone w organizacjach walczą teraz o bezpieczeństwo innych homoseksualistów oraz o spokój ich matek. W Polsce też nie brakuje matek, które, choć może z trudem, zaakceptowały jednak inność swoich dzieci, a z tej akceptacji wyrosła matczyna duma i godność, jakich należy życzyć każdej matce. Jedną z nich jest matka gejowskiego działacza Szymona Niemca, pani Joanna Grochowska, z którą rozmawiamy w tym numerze.

Jak co miesiąc recenzujemy książki i zapoznajemy Was z ich fragmentami; tym razem „Z ciała i z duszy” Michaela Cunninghama oraz „Listy Virginii Woolf do Vity Sackville-West”. Z początkiem maja na ekrany kin weszły cztery filmy z wątkiem gejowskim lub lesbijskim — ich omówieniu towarzyszy rozmowa z reżyserem „Słonia” Gusem van Santem, przeprowadzona przez publicystę miesięcznika „Film” oraz wielu innych czasopism filmowych, Bartosza Żurawieckiego.

Staramy się też wychodzić poza polskie podwórko i pisać o krajach, o których w kontekście gejowskim pisano u nas jak dotąd mało albo wcale. Zaczęliśmy od aspirujących do Unii Europejskiej. Po Turcji, a ściślej Stambule, skąd relację drukowaliśmy przed miesiącem, pora na sąsiednią Bułgarię. Autor łączy bardzo osobiste wspomnienia z licznych pobytów w tym kraju ze spojrzeniem na dzisiejszy stan bułgarskiej sceny gejowskiej.
Całości, a nawet konkretniej: użyteczności pisma dopełnia szczegółowy i co miesiąc aktualizowany informator o polskich klubach, organizacjach i stronach internetowych. Przy tej okazji zwracamy się do Was z apelem o aktualizowanie tych informacji. Zdarza się, że o zamknięciu jakiegoś lokalu lub otwarciu nowego dowiadujemy się zbyt późno. Liczymy więc na pomoc stałych bywalców klubów i dyskotek.

Redakcja

Autorzy:

zdjęcie Sergiusz Wróblewski

Sergiusz Wróblewski

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 47; nazwa: Sergiusz Wróblewski

5 komentarzyInterHom po raz drugi

 • Anonim

  [Re: InterHom po raz drugi]

  Fajnie by bylo poznac w takim artykule, jaki adres internetowy pisma, moze warunki subskrypcji i.t.p…….

 • Yat

  [Re: InterHom po raz drugi]

  Tiaa, ciekawe czy znów będzie tak łatwo nabyć 🙂

 • bukowski

  [Re: InterHom po raz drugi]

  o ile wiem – pismo nie ma na razie strony internetowej, poprosze redakcje InterHomu o informacje na temat prenumeraty

 • Anonim

  [Re: InterHom po raz drugi]

  Wszelkich informacji dotyczących prenumeraty można uzyskać pod mailem softpress@a4.pl
  Mam nadzieję, że drugi numer został nadzielony znacznie lepiej, ale juz teraz otrzymujemy sygnały o problemach. Sprawę badaliśmy w Poznaniu i część kioskarek twierdzi, że „zeszło jak świeże bułeczki”, ale w części w ogóle nie było. Część kioskarzy nie wykłada pisma w ogóle więc trzeba pytać.

 • Anonim

  [Re: InterHom po raz drugi]

  Prenumerata:
  3 numery listem zwykłym 15.90
  3 numery listem poleconym 22.50

  Wpłata na adres
  AWR Softpress
  skr. poczt. 47
  60 957 Poznań 66
  dopisek InterHom

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa