Napisz do ”Rzeczpospolitej”

W dzienniku „Rzeczpospolita” znalazłem tekst pt. „Między demokracją a ekshibicjonizmem”, który dosłownie ścina krew w żyłach. Smutne, że jego autorką okazuje się być wykształcona kobieta, p. Wisła Surażska, kandydująca (o zgrozo) do Parlamentu Europejskiego z listy … Platformy Obywatelskiej. Z tekstu dowiadujemy się m.in. o tym jak to geje korzystając z publicznych toalet – odbywają od kilku do kilkunastu stosunków dziennie. Ofiarami homoseksualistów staje się przeważnie bezdomna młodzież.

Zamieszczenie takich bzdur w poczytnym dzienniku uważam za SKANDAL. Bo tego nie można uznać za publikację, czy wyrażanie swoich poglądów ale za bezczelne i ordynarne judzenie, posługiwanie się kłamstwami i cyniczną manipulację.

Parę ciekawszych fragmentów….

„(…)Znacznie poważniejszą przeszkodą w społecznej akceptacji homoseksualistów jest ich styl życia. Pomimo iż walczą oni o prawo do zawierania małżeństw, trwałe zwi±zki homoseksualistów są stosunkowo rzadkie, a normą jest częsta zmiana partnerów. Rzecz jasna, heteroseksualiści również zmieniają partnerów, niektórzy z nich często. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, z jaką skalą mamy tu do czynienia. Niektórzy geje, kręcąc się w okolicach publicznych toalet, odbywają tam od kilku do kilkunastu stosunków dziennie. Ich ofiarami są często młodzi chłopcy bez dachu nad głową, którzy w ten sposób zarabiają na życie.

Związek między homoseksualizmem a prostytucją nieletnich i pedofilią jest wstydliwie przemilczany przez postępowe media i ośrodki akademickie. Jednak jest to związek realny, dobrze znany w środowiskach policyjnych, sądowych i lekarskich. Nie oznacza to, że wszyscy homoseksualiści, czy nawet ich większość, to pedofile żerujący na prostytucji nieletnich. Oznacza to jednak, że wysoki odsetek takich patologicznych zachowań ma podłoże homoseksualne i sami homoseksualiści dobrze o tym wiedzą.

Większość gejów nie akceptuje swojej orientacji seksualnej. Jest to dla nich źródło udręki, niezależnie od lęku przed wykryciem i związaną z tym dyskryminacją, która niewątpliwie istnieje. Dyskryminacji tej nie uzasadnia fakt, że jakaś część homoseksualistów krzywdzi dzieci, gdyż stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest sprzeczne z prawem. Dodatkowe dręczenie ludzi skądinąd nieszczęśliwych jest też głęboko nieetyczne i nie sądzę, aby agresja wobec nich miała jakieś istotne poparcie w społeczeństwie. Z tego jednak nie wynika, że postulaty działaczy tej grupy należy uznać za słuszne i spełnić je, dostosowując do specyficznych potrzeb tych ludzi nasze społeczne normy i prawo.

Autorka kieruje Centrum Badań Regionalnych, kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej http://www.wisla.platforma.org

Zaprotestuj przeciw umieszczeniu tak stronniczego i niesprawiedliwego artykułu pisząc na adres:
M.Lukasiewicz@rzeczpospolita.pl
listy@rzeczpospolita.pl

Zapraszamy też do przeczytania opinii uczestnków forum Kasss.com i Homików

http://kasss.com/portal/forum2/viewtopic.php?p=14410#14410

Na stronach kasss.com znalazł się tekst polemiczny z omawianą publikacją.

http://kasss.com/portal/news.php?id=727

 

Autorzy:

zdjęcie Kasss

Kasss

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 45; nazwa: Kasss

6 komentarzyNapisz do ”Rzeczpospolitej”

 • Anonim

  [Re: Napisz do ”Rzeczpospolitej”]

  No widac bardzo wyraznie , ze Platformersi maja jakas homofobie no i najwazniejsze:NIEWIEDZE NA TEMAT PEDOFILII I HOMOSEKSUALIZMU.
  Dlatego nawoluje do niegloswania na PO w wyborach do PE i do parlamentu krajowego.
  Tylko „APP RACJA”!!!:)

 • Anonim

  [Re: Napisz do ”Rzeczpospolitej”]

  Racja! Ale na RACJE tez bym nie glosowal. Za duzo oszolomow na centymetr kwadratowy… Moze lepper jak bedzie Lepiej?

 • Anonim

  [Re: Napisz do ”Rzeczpospolitej”]

  w partiach albo oszolomy, albo pazerni:-(

 • Renia

  [Re: Napisz do ”Rzeczpospolitej”]

  Pani Wisła jest ekonomistką… Żyjemy w pięknym kraju, mateczniku ludzi wykształconych w każdej dziedzinie – oto ekonomista, ksiądz, czy polityk jak z koziej dupy trąba wypowiada się na temat homoseksualizmu… Fuj… Ja proponuję zgłosić Polskę do księgi rekordów Guinessa – bo każdy Polak to najlepszy psycholog, socjolog, seksuolog i ch… wie kto jescze… Najwięcej specjalistó na kilometr kwadratowy…

 • Anonim

  [Re: Napisz do ”Rzeczpospolitej”]

  I tutaj widac jak wielka niewiedze o Unii prezentuje, ta, pozal sie boze, „kandydatka”. W wiekszosci krajow od dawna nalezacych taka wypowiedz skreslila by ja bezpowrotnie z listy kandydatow do czegokolwiek. Nie zadala sobie trudu zeby sprawdzic jakie sa dyrektywy i zapatrywania Unijne ( czyli organizacji gdzie sie pcha!) w sprawie ,o ktorej sie wypowiada, ze nie wspomne o kategorii „poprawnosci politycznej”, ktorej przestrzegaja deomakratyczni , postepowi politycy na calym swiecie. To nie gejow trzeba leczyc tylko takie osoby- z chronicznej ciemnoty i niewiedzy. Artykulem takim obraza mnie i wielu znajomych, ktorzy zyja w udanych, trwalych,partnerskich zwiazkach, nie majac nic wspolnego z tym co ta pani ( pewnie z niezdrowymi wypiekami na twarzy) opisuje. Najbardziej smieszy kawalek o ” kilku do kilkunastu stosunkach dziennie”- . To prywatna sprawa kazdego ile razy to robi-czyzby pani zazdroscila??? ;-). To wszystko byloby smieszne- niestety jest zalosnym i przerazajacym przejawem choroby bedacej wynikiem nie radzenia sobie ze wspolczesnym swiatem i ograniczonych horyzontow.

 • ino

  [Re: Napisz do ”Rzeczpospolitej”]

  otoz PO uznawana powszechnie jako parita liberalna jest w rzeczywistosci pseudoliberalna… a co do autorki do wzbiera we mnie litosc… otoz jak w poprzeni poscie ktos zauwazyl to autorka nie odroznia pojec homoseksualizmu i pedofilii badz nawet jest dla niej jednym i tym samym…. po porostu brednie….

  a tak wogole to ja jestem za SDPl 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa